Team Sensas Finland ry

Team Sensas Finland ry perustettiin vuonna 2012 ja yhdistyksen kotipaikka on Kouvola. Jäsenistöön kuuluu Suomen huippuja kilpaonginnan piiristä ympäri Suomea. Tämä kilpaongintaan keskittyvä urheilukalastusseura kuuluu Suomen Vapaa-ajankalastajien keskusliittoon ja Kaakkois-Suomen Vapaa-ajankalastajapiiriin.

 

Vuosi 2012

Seuran ensisijainen tavoite oli vuonna 2012 saada toiminta käyntiin ja saada iskukykyiset joukkueet SM-kilpaongintaan.

 

Näissä onnistuttiin, seuraan saatiin jäsenistöä 20 hlöä ja seura voitti kilpaonginnan Suomen Mestaruuden Saimaan kanavalla joukkueella Esa Kervinen, Sami Kainulainen, Jouni Lillman, Tero Isokorpi ja Harri Lindberg. Mainittakoon vielä, että Esa otti ylivoimaisella tavalla myös henkilökohtaisen Suomen Mestaruuden.

 

Seura järjesti pilkki- ja kilpaonkikilpailuja varojen kartuttamiseksi viime vuoden aikana, joista suurimmassa osassa yksittäisenä moottorina toimi Marko Ekroth.

 

Yhtenä tavoitteena oli myös näiden sivujen tekeminen, joka tosin hieman venyi tämänkin vuoden puolelle.

 

Kiitos kaikille seuran aktiiveille vuodesta 2012 sekä seuran sponsoreille. Erityinen kiitos kuulunee Sensakselle ja MH-Toimelle.